Mariusz Miara

mmiara

Absolwent Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, kierunek zarzadzanie potencjałem ludzkim.

Przygodę ze sztukami walki rozpoczął w 1993r w wieku 14 lat ,kiedy zaczął uczęszczać na trening Oyama Karate ( odłam Kyokusin karate) pod okiem Sensej Piotr Musijowski. Egzaminy na kolejne stopnie w karate zdawał  przed  ówczesnymi  mistrzami świata w full kontakt karate, sensej Andrzej Pierzchała ,Sensej Maciej Blacharczyk którzy po najwyższe trofea sięgali tocząc zwycięskie pojedynki na prestiżowych turniejach w U.S.A.

Po kilku latach, treningi karate zamienił na kickboxing gdzie trenował pod okiem Ireneusza Szegdy a w roku 2005 pojawił się na pierwszych wówczas treningach Krav Maga w Jarosławiu które prowadził Tomasz Kudyba, Dariusz Żyła, Przemysław Kudyba.

Biorąc pod uwagę doświadczenia nabyte w poprzednich latach, treningi  Krav Maga okazały się strzałem w dziesiątkę w myśl zasady że ,,Najlepszy system to taki
w którym ćwiczący znalazł to czego szukał”.

Jako pasjonat technik nożnych i wysokich kopnięć zauważył w prostym, skutecznym i realnym systemie Krav Maga ogromne możliwości jakie otrzymuje ćwiczący adept, dzięki czemu jest w stanie skutecznie bronić się na ulicy  i sparować z przeciwnikiem bardziej doświadczonym w sztukach wali lub fizycznie większym.

Zafascynowany systemem KM stał się współzałożycielem sekcji Krav Maga Przemyśl, w której prowadzi treningi od 2008r .

Ukończył Kurs Instruktora Samoobrony w 2010r ,brał udział w szkoleniach z zakresu walki wręcz, walki w parterze, Knife Fight. W 2014 rok ukończył izraelski kurs instruktorski.

W Stowarzyszeniu KMP pełni funkcję v-ce prezesa d/s organizacyjnych.

Prowadzi własną działalność gospodarczą. Ukończył kurs alpinizmu przemysłowego.